Warsztaty "Ta kobieta, ta książka..."

 Co to były za warsztaty... kobiece, subtelne, sensualne. Obiecałam, że będę pisać o interesujących formach, jakie mają miejsce w naszej bibliotece i spełniam obietnicę😊 Dziś napiszę o warsztatach Ta kobieta, ta książka... prowadzonych przez dr Wandę Matras-Mastalerz

Prowadząca przeprowadziła zajęcia Ta kobieta, ta książka... O literaturze dla kobiet w Roku Praw Kobiet. Jak doskonale wiecie 100 lat temu, 28 listopada, naczelnik państwa polskiego Józef Piłsudski podpisał dekret, który zapoczątkował lawinę zmian społecznych. Polki uzyskały prawa wyborcze. To był milowy krok - Polska była jednym z pierwszych krajów, gdzie taki dekret podpisano!

A ponieważ w tym samym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania Niepodległości, wspólnie stworzyliśmy (uczestnicy warsztatów) KODEKS WAŻNYCH KSIĄŻEK W DRODZE DO NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI, a efekty naszej pracy przedstawiliśmy na flipcharcie

Nasz kraj pomnikami stoi. To wiadomo nie od dziś. Jeżeli chodzi o pomniki kobiece to najczęściej pojawiającym się motywem jest POMNIK MATKI POLKI. Jednak na uczestnikach warsztatów największe wrażenie zrobił Pomnik Powodzianki znajdujący się we Wrocławiu. Jest to także ulubiony pomnik Wandy Matras-Mastalerz. A wiecie co trzyma na swoim grzbiecie Powodzianka? Książki! Można więc powiedzieć, że jest to pomnik Powodzianki ratującej książki.

Wspólnie zagraliśmy w grę Ja jestem. Zabawa polegała na tym, że wszyscy uczestnicy musieli w swoim wyglądzie i w swojej osobowości znaleźć coś pozytywnego, wyjątkowego i powiedzieć to głośno. Okazało się to nie lada wyzwaniem! Ile razy dawano kobietom rady typu wolność jest cnotą? A tu trzeba głośno i z przekonaniem samą siebie pochwalić, docenić, udowodnić, że jest się pewną siebie, wartościową kobietą. Udało się - w sumie każdy uczestnik powiedział coś miłego na swój temat.

Uczestnicy otrzymali również wykaz książek o dziewczynkach, nastolatkach i kobietach w różnym wieku. Książki te zostały polecone przez prowadzącą warsztaty. 




Komentarze